Game Requirements 2018 نام نرم افزار در حال توسعه توسط وب سایت مهندس پارسی است که وظیفه سنجش قدرت سیستم رایانه ای کاربر در اجرای بازی های روز دنیا را بر عهده دارد. این نرم افزار نسخه جدیدتر و بهینه شده نرم افزار System Requirements 2015 است که توسط وب سایت مهندس پارسی ساخته و بصورت کاملاً رایگان در اختیار کاربران قرار گرفت.

این نرم افزار مشخصات سخت افزاری رایانه شما را مورد بررسی دقیق قرار می دهد و طبق سیستم های مورد نیاز معرفی شده بازی ها توسط شرکت های سازنده، به سخت افزار رایانه شما از میانگین ده نمره، امتیاز خواهد داد و به شما در زمینه تشخیص قدرت سخت افزاری رایانه شما در اجرای بازی ها کمک خواهد کرد.

این پروژه در سال 1393 به عنوان نمونه کار ساخته شد اما قصد داریم با ارائه نسخه بهتری از این نرم افزار، این پروژه را پیشرفته تر و با امکانات بیشتر عرضه کنیم.

اما در حال حاضر قصد داریم این نرم افزار علاوه بر اینکه کاربر بتواند قدرت سخت افزاری رایانه ای خود را بسنجد، همچنین قادر به اجرای بازی، بهینه سازی سیستم قبل از اجرای بازی و همچنین سرویس دریافت بازی ها از طریق این نرم افزار نیز باشند.

همچنین در جهت حمایت از تولیدات ملی در زمینه بازی های رایانه ای وطنی، سعی خواهد شد تا بخش مخصوصی برای معرفی بازی های ایرانی به شیوه ای خاص فراهم شود.

در ادامه به توضیح برخی از ویژگی های منحصر به فرد افزوده شده به نسخه جدید نرم افزار Game Requirements 2018 اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های طرح جدید و مدرن نرم افزار

بر خلاف نسخه قبلی که تنها در یک سبک تیره ساخته شده بود، نرم افزار Game Requirements 2018 از طراحی مدرن با دو سبک تیره و روشن طراحی شده است که کاربران می توانند بصورت دلخواه و طبق سلیقه خود، سبک نمایش نرم افزار را انتخاب نمایند.

سبک های تیره و روشن این نرم افزار طوری طراحی شده اند که هر سبک با تمامی قسمت های این نرم افزار از لحاظ رنگ بندی مطابقت داشته و در هیچ یک از بخش های این نرم افزار شاهد عدم تناسب رنگ بندی و طرح با سبک انتخابی نخواهید یافت.

طراحی نرم افزار Game Requirements 2018 به صورتی انجام شده که امکان افزودن تم های بیشتر در آینده نیز وجود خواهد داشت و مطمئناً طرح ها و سبک های جدیدی از این نرم افزار را شاهد خواهید بود.

همچنین علاوه بر امکان انتخاب سبک در نرم افزار Game Requirements 2018، قادر خواهید بود تا رنگ بکار گرفته شده در حاشیه اشیاء و پنجره نرم افزار و همچنین تغییر رنگ برخی از شئ ها در واکنش با قرار گیری ماوس بر روی آنها را نیز به صورت دلخواه تغییر دهید.

دو ویژگی منحصر به فرد در زمینه تغییر رنگ نظیر انتخاب رنگبندی اتفاقی در زمان اجرای نرم افزار و همچنین انتخاب رنگ براساس رنگ انتخاب شده در ویندوز 10، در نرم افزار Game Requirements 2018 قرار داده شده است که شما علاوه بر انتخاب رنگ ثابت می توانید آنها را نیز امتحان کنید.

به منظور افزایش کیفیت طراحی و همچنین حرفه ای تر شدن آن، از انیمیشن در نرم افزار Game Requirements 2018 استفاده شده است که همین امر موجب افزایش رضایتمندی کاربران در استفاده از این نرم افزار خواهد شد.

استفاده از انیمیشن در طراحی موجب پویا تر شدن طرح نیز خواهد شد به طوری که می تواند باعث رضایت و جلب توجه کاربر در استفاده از نرم افزار شود.

البته بکارگیری از انیمیشن در طراحی باعث استفاده بیش از حد منابع سخت افزاری نظیر پردازنده و حافظه جانبی رم می شود اما ما از تکنیک های خاصی برای کاهش این میزان استفاده از منابع سخت افزاری را کاهش و بهینه کنیم.

ذخیره سازی اطلاعات

برخلاف نسخه قبل که اطلاعات نرم افزار بدون کدگذاری و در  پوشه نرم افزار ذخیره سازی و خوانده می شد، در نرم افزار Game Requirements 2018 از دیتابیس استفاده شده که هم ذخیره سازی بهتر انجام می شود و هم در خواندن اطلاعات توسط نرم افزار، شاهد سرعت بالایی هستیم.

امنیت اطلاعات نسبت به نسخه قبل افزایش یافته و این امکان فراهم شده است تا دیتابیسی از پردازنده هاو کارت گرافیک برای نرم افزار فراهم شود که در آینده امکان مقایسه این قطعات نیز فراهم خواهد آمد.

میزان پیشرفت پروژه

میزان پیشرفت توسعه نرم افزار 45%

سخن آخر

همانطور که گفته شد نرم افزار Game Requirements 2018 در حال توسعه توسط وب سایت مهندس پارسی است و به زودی منتشر خواهد شد. در طراحی این نرم افزار از بهترین و سریع ترین متدها و تکنیک ها استفاده شده است تا این نرم افزار بر روی هر سخت افزاری بدون مشکل اجرا شود.

این نرم افزار در عین سادگی، دارای کدهای پیچیده و حرفه ای است که سال ها برای تکمیل آن وقت صرف شده و تحقیق های بی شماری صرف به انجام رساندن تک تک قسمت های این نرم افزار صورت گرفته است.

منتظر ما باشید.

نظرتان در رابطه با نرم افزار Game Requirements 2018 چیست؟